ممنوعیت بانک مرکزی نیجریه در خصوص ارز های دیجیتال

ارز-های-دیجیتال-در-نیجریه-کیان-کریپتو

در پی ممنوعیت اخیر سرویس های مبادله رمزنگاری شده توسط بانک های نیجریه ، قیمت بیت کوین در این کشور ظاهراً از کنترل خارج شده است.

ممنوعیت ارز های دیجیتال در نیجریه

تقریباً ۱۱ روز می گذرد که بانک مرکزی نیجریه کلیه موسسات مالی تحت نظارت را از ارائه خدمات به صرافی های ارز رمزنگاری شده در این کشور منع کرده است. در معرض خطر مجازات های سخت ، همه بانک ها و موسسات راهنمایی شدند که حساب شرکتهای مرتبط با رمزنگاری را بلافاصله ببندند.

بر اساس این اقدام جنجالی ، طبق آخرین اطلاعات موجود از Google Trends ، علاقه عمومی به بیت کوین (BTC) در نیجریه همچنان از سایر کشورها پیشی می گیرد. حتی بیشتر واضح است که حق بیمه سنگین ۳۶ درصدی قیمت بیت کوین تا زمان نوشتن مقاله ( ۱۶ فوریه ) .

حق بیمه به ازای هر بیت کوین به ارزش ۷۱،۱۵۰ دلار پرداخت می شود ، در مقایسه با میانگین قیمت بازار معادل ۵۱،۳۱۴ دلار در شاخص قیمت Cointelegraph. همچنین این حق بیمه با پنج حق بیمه بعدی در حال حاضر در سطح جهان قابل مقایسه نیست : ۳.۲۴٪ در آفریقای جنوبی و بین ۱٪ تا ۳٪ در آرژانتین ، پرو ، مالزی و ویتنام.

همانطور که تجزیه و تحلیل Cointelegraph هفته گذشته بیان کرد ، به نظر می رسد تأثیر فوری ممنوعیت بانک مرکزی برای سرکوب آنچه نویسنده آن “hyperbitcoinization” فرهنگ تجارت خرده فروشی در کشور خوانده است ، کار چندانی نکرده است. Blockchain.com گزارشی در آگوست سال ۲۰۲۰ منتشر کرد و نشان داد که نیجریه از آوریل همان سال بهترین عملکرد را در سیستم عامل خود داشته است. Google Trends در آن زمان نیز منعکس کننده رتبه برتر مداوم کشور از نظر علاقه جستجوی جهانی در بیت کوین است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار نیجریه با استناد به پیامدهای ممنوعیت بانک مرکزی ، هفته گذشته قوانین تنظیم شده و برنامه ریزی شده خود را برای شرکت های رمزنگاری متوقف کرد.

سناتور نیجریه ای ، سانی موسی ، در ۱۱ ژانویه در یک سنا عمومی اظهار داشت که بیت کوین تهدید قابل توجهی برای پول ملی فیات ، نایرا است ، اگرچه سایر نمایندگان مجلس استدلال او را با استدلال به نفع برخورد با بازیگران سرکش با استفاده از رمزنگاری مقابله کردند ، نه جلوگیری از انجام “تجارت بزرگ” از شهروندان و بهره مندی از فرصت های موجود در صنعت ارزهای رمزنگاری شده.

نمایندگان یکی از مشاغل ارز رمزنگاری شده در نیجریه با اشاره به جو حساس به دنبال ممنوعیت خدمات بانکی بانک مرکزی به شرکت های رمزنگاری ، از اظهار نظر در مورد حق بیمه به Cointelegraph خودداری کردند.