اصلاح سنگین بیت کوین ؛ آیا تاریخ دوباره تکرار می‌شود؟

اصلاح-سنگین-بیت-کوین

از دست دادن ۱۰ هزار دلار در روز بدترین تصحیح بیت کوین در تاریخ به لحاظ درصد نیست ، اما از نظر قیمتی دلار آمریکا شدیدترین است.

تقریبا دو هفته از اصلاحیه شدید بازار بیت کوین و دیگر آلت کوین ها می گذرد . در مورد BTC ، این روند در ادامه اصلاح بزرگتر بود که پس از بالاترین حد در آوریل با قیمت ۶۵۰۰۰ دلار آغاز شد. با این حال ، این اصلاح چگونه با اصلاحیه های قبلی بیت کوین در تاریخ مقایسه می شود؟

اصلاح اواسط سال ۲۰۲۱ 

قبل از پرداختن به آخرین تحولات قیمت بیت کوین ، ارزش حجم معاملات را پیش از ورود به بازار را زیر نظر داشته باشید. به طور خلاصه ، بیت کوین در اواخر سال ۲۰۲۰ وارد آخرین چرخه گاو نر شد و ارزش خود را به سرعت افزایش داد.

تقریبا در آن زمان بود که مشخص شد تسلا ۱.۵ دلار روی بیت کوین سرمایه گذاری کرده است که پس از آن ورود غول های دیگر مانند MicroStrategy ، MassMutual ، باعث افزایش قیمت بیت کوین شد.

مطلب پیشنهادی : آخرین اخبار از خرید ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین توسط تسلا

با این حال ، خرید تسلا به دلیل محبوبیت مارک و مدیر عامل شرکت – ایلان ماسک – به عنوان مهمترین نقطه عطف در نظر گرفته شد. اندکی پس از آن ، سازنده EV گفت که پرداخت BTC برای محصولات خود را امکان پذیر می کند ، که این افزایش قیمت را بیش از پیش تسریع می کند. این اخبار منجر به اوج رسیدن قیمت بیت کوین (  ۶۵,۰۰۰ $  ) در اواسط ماه آوریل شد.

در این زمان هنگامی که شرکت تسلا و به دستور ایلان ماسک خرید وسایل نقلیه الکتریکی را با پرداخت های BTC غیرفعال کرد ، قیمت این ارز رمزنگاری شده سخت سقوط کرد.

Tesla-&-Bitcoin-Kian-Crypto

اگرچه BTC اوج گرفت و تا بیش از ۴۰,۰۰۰ دلار معامله شد اما هنوز زود است که بگوییم اصلاحیه هنوز تمام شده است یا خیر. با این وجود بازار اکنون نشان می دهد که بیت کوین از اوج قیمت خود در آوریل به پایین ترین سطح خود بیش از ۵۰ درصد کاهش یافته است.

اصلاحات بیت کوین 

BTC با اصلاحات مشابه این مدت و حتی بدتر از آن غریبه نیست. در ادامه با برخی از اصلاحات مهم بیت کوین در تاریخ آشنا خواهید شد.

اصلاحات-تاریخی-بیت-کوین---Kian-Crypto
اصلاحات-تاریخی-بیت-کوین

با توجه به نمودار اصلاحیه قیمت بیت کوین که از سایت CoinMarketCap به دست آمده است ، علی رغم اتخاذ رویکردی تا حدی شدید که در آن برخی اصلاحات در یک بازه زمانی سالانه و برخی دیگر در روز مشاهده می شود ، می توان به راحتی نتیجه گرفت که BTC شاهد افت شدید قیمت است.

در آوریل ۲۰۱۳ ، ارز رمزنگاری شده بیت کوین طی دو روز بیش از ۸۰ ٪ سقوط کرد. اخیراً ، این دارایی در روز پنجشنبه سیاه سال گذشته ۵۵ درصد افت کرده است.

با این حال با توجه با آماری که از سایت CoinMarketCap منتشر شده است ،  این اصلاحیه بیت کوین شدیدترین اصلاحیه BTC از نظر قیمت دلاری آمریکا است.