از نظر ترامپ بیت کوین یک کلاهبرداری بزرگ است.

بیت کوین و کلاهبرداری

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق آمریکا ، هنوز طرفدار بیت کوین نیست و ضمن بیان اینکه دلار باید “واحد پول جهان” باشد ، بیت کوین را کلاهبرداری خواند.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور سابق ایالات متحده ، بار دیگر بیت کوین ( BTC) را مورد انتقاد قرار داد .

کلاهبرداری بیت کوین 

رئیس جمهور سابق که روز دوشنبه در برنامه FOX Business ظاهر شد ، اظهار داشت :

“بیت کوین ، به نظر می رسد کلاهبرداری است و من آن را دوست ندارم زیرا ارزی است که با دلار رقابت می کند. اساساً ، این یک ارز در حال رقابت با دلار است. من می خواهم دلار ارز جهانی باشد ، این همان چیزی است که من همیشه گفته ام. “

نظرات ترامپ مطابق با نظرات قبلی او در مورد بیت کوین است. در واقع ، در ماه ژوئیه ۲۰۱۹ در حالی که ترامپ رئیس جمهور آمریکا بود ، اظهار داشت که طرفدار بیت کوین و رمزنگاری نیست .

در آن زمان ، ترامپ در حالی که اظهار داشت ارزهای رمزپایه پول نیستند و ارزش آنها بر اساس “حال و هوای بازار” است ، نوسان قیمت را به عنوان نقطه اصلی موضع گیری ضد رمزنگاری خود تشخیص داد.

همانطور که قبلاً توسط Cointelegraph گزارش شده بود ، دولت ترامپ به طور خاص سعی در ایجاد سیاست های ضد رمزنگاری داشت ، با ادعای ترامپ به استیو مونوچین ، وزیر خزانه داری سابق ، گفت “دنبال Bitcoin” بروید.

روزهای آخر دولت ترامپ همچنین خزانه داری با مقررات بحث برانگیز با هدف نظارت بر کیف پول های خود میزبان گلدان را به هم زد . این سیاست دوره ترامپ با مدیریت جو بایدن حتی بیشتر  گسترش یافته است ، همچنین سرویس درآمد داخلی نیز در صدد رفع خلأهای مالیاتی مربوط به رمزنگاری است.

با این حال ، کنگره های طرفدار رمزنگاری مانند سناتور سینتیا لومیس و نماینده وارن دیویدسون همچنان به دفاع از طرفدار رمز ارزها هستند به دنبال دفاع از حقوق حریم خصوصی کیف پول‌های رمز ارزها هستند.

به نظر می رسد مکالمه پیرامون مقررات ارزهای رمزنگاری شده در ایالات متحده به سمت باج افزار تغییر یافته است زیرا کانون توجه جدیدی برای جمعیت ضد رمزنگاری در واشنگتن است. احتمالاً حملات باج افزار در ایالات متحده عامل تغییر روایت جدید است.

کابینه ترامپ در صدد تصویب سیاست‌های ضد رمز ارزی بود ، به طوری که ترامپ به استیو منوچین وزیر خزانه‌داری سابق آمریکا گفته بود که به مسائل بیت کوین رسیدگی کند.

در ماه مه ، Cointelegraph گزارش داد که دولت بایدن در حال بررسی شکافهای موجود در قوانین رمزنگاری در پی رکود اخیر قیمت در بازار است.

مطلب پیشنهادی : پیروزی بایدن در انتخابات آمریکا چه تأثیری بر بیت کوین و ارزهای دیجیتال خواهد داشت؟