بیت کوین یا دوج کوین ؟ کدام رمز ارز به ماه ارسال خواهد شد؟

بیت-کوین-یا-دوج-کوین-؟-کیان-کریپتو

بیت-کوین-یا-دوج-کوین-؟-کیان-کریپتو

آیا BitMEX و Bitcoin می توانند با غلبه بر Elon Musk و Dogecoin اولین دارایی رمزنگاری شده را به مدار ماه وارد کنند؟

به نظر می رسد یک مسابقه فضایی در قرن بیست و یکم بین ایلان ماسک و BitMEX در جریان است ، هر دو طرف متعهد شده اند که اولین نفر بتواند ارز  رمزنگاری شده مربوط به خود را به ماه ارسال کنند.

در تاریخ ۴ ژوئن ، بیت کوین در BitMEX اعلام کرد که از شرکت رباتیک فضایی ، Astrobotic Technology ، در مأموریت این شرکت برای ارسال اولین ناو تجاری خود به ماه در Q4 2020 پشتیبانی می کند.

بیشتر بدانید : معرفی صرافی بیتمکس (BitMex)

ماموریت ارسال بیت کوین به ماه 

با اشاره به اینکه هدف این مأموریت این است که “یک شرکت خصوصی با رهبری ائتلافی از دولت ، دانشگاه ، صنعت و شرکای بین المللی به سطح ماه می رسد” ، BitMEX قصد دارد با ارائه یک نمونه از موارد بیت کوین فیزیکی مهربان به سطح ماه. BitMEX با اشاره به ماسک به عنوان “شخصیت اصلی Dogecoin” افزود :

“ما چیزی در برابر و بر علیه Dog Money  نداریم ، ما احساس کردیم که درست است که کمک کنیم بیت کوین ابتدا به آنجا برسد.”

این اعلامیه پس از اخبار اوایل ماه مه ایلان ماسک مبنی بر اینکه اسپیس ایکس قصد دارد محموله ای با بودجه Dogecoin را در یکی از اولین موشک های خود به ماه به فضا پرتاب کند ، اظهار داشت که DOGE اولین ارز رمزنگاری شده است که سال آینده به مدار ماه می رسد.

ایلان ماسک در توییتر به جاه طلبی های نجومی تازه کشف شده BitMEX پاسخ داد و اعلام کرد: “یک مسابقه فضایی جدید آغاز شده است!”

در حالی که پاسخ به توییت ایلان پیروان وی را برای پیروزی در مسابقه فضایی رمزنگاری برای DOGE هجوم می آورند ، دیگران خاطرنشان می کنند که مشکلات فشرده تری روی زمین وجود دارد از این قبیل که انتخاب کدام یکی از رمز ارز ها برای اینکه وارد مدار جرم آسمانی دیگری می شود.

آیا می توانیم قبل از اینکه خود را به فضا بکشیم ، از مشکلات موجود در زمین مراقبت کنیم ، در حالی که افراد بی خانمان در خیابانها می خوابند و طبقه متوسط ​​برای گذر از زندگی تلاش می کند؟

در حالی که پروژه های کمی که در زمینه تأسیس زیرساخت های رمزنگاری از فضا کاوش می کنند ، تصور اصلی را مانند آزمایش Dogecoin ماسک به دست آورده اند ، اما برنامه های مدیرعامل تسلا برای خارج کردن ارز رمزنگاری شده از این جهان اولین نیست.

به نظر می رسد Blockstream برای اولین بار در استفاده از ماهواره های رمزنگاری ، پرتاب ماهواره برای پخش معاملات بیت کوین از فضا در آگوست ۲۰۱۷ ، اولین بوده است.

طرح معماری بین سیاره ای 

در آگوست سال ۲۰۲۰ ، Robonomics و Kusama طرحی بلند پروازانه را برای توسعه “معماری بین سیاره ای” اعلام کردند که بتواند داده ها را با استفاده از شبکه کوساما بین مریخ و زمین پخش کند.

CryptoSat مفهوم طرح جاه طلبانه خود را برای پرتاب یک ماهواره نانو به اندازه یک لیوان قهوه در یک کاغذ سفید در نوامبر ۲۰۱۷ ، با ماهواره ای که قرار است به عنوان یک ماژول رمزنگاری جدا از مدار کار کند ، عنوان کرد . این تیم قصد دارد این مفهوم را با پرتاب امسال اثبات کند و سپس بعداً یک مجموعه کامل از CryptoSats را به مدار بفرستد.

Spacechain به طور مشابه در سال ۲۰۱۷ راه اندازی شد و گره هایی را با موفقیت در مدار مستقر کرد. در تاریخ ۳ ژوئن ۲۰۲۱ ، این پروژه اعلام کرد محموله چند منظوره Ethereum خود را که قرار است روی ایستگاه فضایی بین المللی نصب شود ، روی موشک SpaceX پرتاب کند.

مطلب پیشنهادی : اطلاعات کامل و جامع در مورد ارز دیجیتال دوج کوین ( Dogecoin )