استیو وزنیاک ، بنیانگذار اپل : بیت کوین یک معجزه و بهتر از طلا است.

استیو وزنیاک ، بنیانگذار اپل ، سالها پیش اعلام کرد ” بیت کوین تنها طلای دیجیتال است ” و بسیار به آینده ی آن خوشبین است و بیت‌کوین را یک معجزه ریاضیاتی خوانده است و از نظر وزنیاک بیت‌کوین را بسیار بهتر از طلا می‌داند.

با این وجود او ادعا می کند که هنوز در BTC سرمایه گذاری نکرده است.

بیت‌کوین ، تنها طلای دیجیتال و معجزه تکنولوژی 

وزنیاک ، یک طرفدار صریح بیت‌کوین است که زمانی آن را “تنها طلای دیجیتال” می‌نامید و از بیت‌کوین به عنوان ” معجزه تکنولوژی ” و

فرمول ریاضی منحصر به فرد در یک رویداد مهم مجازی در آمریکای لاتین Talent Land Digital 2021 یاد کرده است.

به نقل از Cointelegraph آژانس خبری محلی El Sol de México ، بنیانگذار اپل همچنین اظهار داشت که بیت کوین از طلا بهتر است ، علت آن هم این است که استخراج بلوک های بیت کوین از پیدا کردن و استخراج طلا آسان تر است :

طلا محدود است و شما باید به دنبال آن بگردید . بیت کوین شگفت انگیزترین معجزه ریاضی است.

با این حال ، استیو وزنیاک اذعان داشت شخصا در بیت کوین سرمایه‌گذاری نکرده است. از طرف دیگر ، وی معتقد است قیمت و تأثیرگذاری بیت کوین در آینده افزایش خواهد یافت.

بسیاری از فعالان صنعت و تحلیل گران از بیت کوین به عنوان “طلای دیجیتال” یاد کرده اند ؛ زیرا طلا و بیت کوین عرضه محدودی دارند و بنابراین به طور بالقوه ارزش خود را در بازار حفظ می کنند.

در حالی که طلا به دلیل عرضه فیزیکی و دشواری استخراج محدود شده است ، استخراج بیت کوین با حجم ۲۱ میلیون واحد محدود شده است ، به این معنی که پس از استخراج آخرین واحد بیت‌کوین که در سال ۲۱۴۰ اتفاق خواهد افتاد ، هیچ بیت کوین جدیدی دیگر وجود نخواهد داشت.

دومین شرکت وزنیاک بعد از اپل ، Efforce ، همچنین یک شرکت مبتنی بر بلاک‌چین در فضای بازده انرژی است. Efforce بازاری است که شرکت‌ها را قادر می سازد بدون  هزینه های اضافی صرفه جویی در مصرف انرژی را انجام دهند تا بتوانند نقدینگی خود را در کارهای مهم تر سرمایه گذارند.

این شرکت همچنین ارز رمزنگاری شده خود را به نام WOZX راه اندازی کرده است. آیا می توانیم بدون تغییر عادت ، مصرف انرژی خود را کاهش دهیم؟ وزنیاک در ویدئویی که در وب سایت Efforce منتشر شده است ، می گوید : این ماموریت ماست.

ریکاردو سالیناس پلیگو ، سومین مرد ثروتمند مکزیک در ادامه صحبت های استیو وزنیاک اعلام کرد که استفاده از بیت کوین به عنوان طلای جدید کاملاً درست است. این تاجر ثروتمند گفت :

“کاملاً درست است که جوامع ، بیت‌کوین را به عنوان طلای جدید انتخاب کنند ، با این تفاوت که حمل و نقل بیت کوین بسیار آسان تر از داشتن بخشی از طلا در جیب شما است.”

نام های برجسته دیگری که از بیت کوین پشتیبانی می کنند ، جک دورسی مدیرعامل توئیتر و ایلان ماسک مدیر عامل تسلا هستند. دورسی اخیراً اعلام کرده بود که پرداخت های شرکت اسکوئر ، در حال ساخت کیف پول فیزیکی برای ذخیره سکه های دیجیتال با شروع بیت کوین است. از طرف دیگر ، ایلان ماسک با بیت‌کوین رابطه عاشقانه و نفرت داشته است. او یکی از مروجین اولیه بود اما اوایل ماه مه اعلام کرد که تسلا دیگر پرداخت بیت کوین را در ازای وسایل نقلیه الکتریکی قبول نمی کند.

مطلب پیشنهادی : تحلیل فرانک هولمز (Frank Holmes) ؛ پیش بینی قیمت ۸۰,۰۰۰ دلاری بیت کوین !!