مواردی که باید در زمان خرید بیت کوین به آن توجه داشته باشیم

خرید بیت کوین کیان کریپتو

به نظر شما چه وقتی برای خرید بیت کوین مناسب است؟ جواب این سوال ممکن است هر روز باشد و این استراتژی که مرتب با پس‌انداز خود بیت کوین بخریم، جواب داده است. اما در واقعیت، کمتر کسی این کار را می‌کند و از این استراتژی ساده و موثر استفاده می‌کند.

بسیاری از افراد برای خرید بیت کوین به مواردی مانند اندیکاتور‌های روی نمودار و غیره توجه می‌کنند، که البته این ارز دیجیتال بزرگ با توجه به ماهیت جدیدی که دارد، زیاد از اندیکاتور‌ها و تحلیل‌ها پیروی نمی‌کند.

معرفی بیت کوین به عنوان رایج ترین ارز دیجیتال

بیت کوین نوعی پول الکترونیک است که به وسیله آن می‌توانید به هر نقطه‌ای از دنیا پول بفرستید یا از آن برای خرید کالا و خدمات استفاده کنید.

دو ویژگی اصلی بیت کوین یعنی غیرمتمرکز بودن و در امان ماندن از چاپ واحدهای پولی بیشتر، دستاورد مهمی در برابر پول‌های امروزی به حساب می‌آیند که مسیر را برای شکل جدیدی از نظام اقتصادی در آینده باز می‌کند. بیت کوین را می‌توانید به عنوان یک ابزار سرمایه‌گذاری در نظر بگیرید، به وسیله آن انتقالات ارزی خود را انجام دهید و حتی از فروشگاه‌های آنلاین سفارش دهید. همین کارکردهای مختلف و استفاده‌های متفاوتی که از بیت کوین می‌توانید داشته باشید، شاید مهمترین دلیل و بهترین پاسخ به این سوال باشد که چرا باید با این پدیده بیشتر آشنا شوید.

پس برای خرید بیت کوین باید به چه مواردی توجه داشت؟

قیمت چیز ساده‌ای است که همه می‌توانند آن را اندازه بگیرند و درک کنند. بنابراین قیمت استانداردی پیش‌فرض برای همگان است. با بررسی تغییرات قیمت بیت کوین، می‌توانیم متوجه شویم که چه وقت‌هایی باید این ارز دیجیتال را بخریم و در چه دوره‌هایی باید این کار را بکنیم. متوسط قیمت خرید و بسیاری از موارد دیگر از طریق بررسی قیمت نمایان می‌شود.

تغییرات قیمت و زمان خرید بیت کوین

در بررسی زمان مناسب برای خرید بیت کوین باید به قیمت نسبی و مطلق این ارز دیجیتال توجه داشته باشیم. میانگین‌های متحرک مقیاسی خوب برای اندازه‌گیری تغییرات این ارز در بازه‌های زمانی مختلف هستند. با استفاده از میانگین متحرک می‌توانیم تعیین کنیم که فرضا در یک دوره یک هفته‌ای، یک ماهه و غیره، میانگین قیمت بیت کوین چقدر بوده است و یا فرضا کف قیمت آن چقدر بوده است و از این طریق به تصمیم‌گیری‌های درست و بهتری بپردازیم.

حالا که انگیزه لازم و اندیکاتور مورد نظر را داریم، باید این‌ها را در مقابل قیمت روزانه بیت کوین قرار دهیم و به مقایسه آن در یک دوره پرداخته و ببینیم آیا می‌توانیم سیگنال‌های ورود و خروج را بیرون بکشیم. اما قبل از این که وارد این تفکیک دوره‌ای شویم، اجازه دهید قوانین بازی را تعریف کنیم.

قوانین بازی

از آنجا که در کل تنها یک میانگین متحرک شما را در مورد تصمیمات خریدتان راهنمایی می‌کند، باید به این صورت کار کنید که هر وقت میانگین مورد نظر بالای قیمت ترید روزانه بیت کوین باشد، اقدام به خرید آن نکنید؛ بلکه زمانی که این میانگین پایین قیمت ترید روزانه باشد، بهتر است اقدام به خرید کنید.

پس شما تنها یک سیگنال دارید و آن هم میانگین متحرک مورد نظر است و با استفاده از آن به خرید و یا عدم خرید اقدام می‌کنید. این مهم‌ترین نکته این رویکرد است و البته تعدادی قوانین را نیز برای آن تعریف می‌کنیم:

۱- بازه تاریخی: بازه زمانی را در اینجا به صورت قیمت میانگین روزانه از یک ژانویه تا سی اکتبر در نظر می‌گیریم.

۲- تنها خرید: در این استراتژی، هدف ما تنها خرید است و کاری به زمان فروش نداریم.

۳- ورود و خروج: در اینجا میانگین متحرک به ما سیگنال ورود و خروج می‌دهد. ورود در این استراتژی به معنی خرید بیت کوین است و خروج به معنی خارج شدن از پوزیشن خرید است.

۴- تنها میانگین متحرک: در اینجا، تنها اندیکاتوری که مورد نظر قرار می‌دهیم، میانگین متحرک است و بنابراین از حاشیه دور خواهیم بود.

۵- میانگین روزانه: در اینجا میانگین قیمت را با توجه به قیمت‌های یک پایگاه داده معتبر تعیین می‌کنیم.

۶- تنها بیت کوین: در این استراتژی، تنها به خرید بیت کوین توجه می‌کنیم و از آلتکوین‌ها صرف نظر می‌کنیم.

۷- تنها مکث: این استراتژی به این صورت است که یا اقدام به خرید بیت کوین می‌کنید و یا اقدام نمی‌کنید. به همین دلیل در بسیاری از مواقع باید تنها صبر کنید و منتظر سیگنال باشید.

۸- انعام: از آنجا که ما در اینجا متکی به یک روند ایجاد شده هستیم، خرید در کف وجود ندارد؛ زیرا کف هنوز هم پایین میانگین متحرک مورد نظر است. اما این خرید هنوز هم دارای مزیت است و مرتبا به بالای میانگین متحرک مورد نظر می‌رود.

اعداد پیش رو

بیت کوین خرید و فروش بیت کوین

بیت کوین امسال را با قیمت حدود ۷۲۰۰ دلار شروع کرد و بعدا به حدود ۳۸۰۰ دلار کاهش پیدا کرد. اینک بیت کوین به بالاترین قیمت سال خود دست یافته و در حوالی ۱۳۵۰۰ دلار معامله می‌شود. اگر به میانگین متحرک روزانه این ارز دیجیتال شاخص در این مدت توجه شود، تغییرات روزانه قیمت قابل رویت خواهد بود. هر چه دوره مورد نظر برای بررسی بیشتر باشد، میانگین باثبات‌تر خواهد بود.

نگاهی به نمودار بالا نشان می‌دهد که نقاط ورود و خروج با توجه به میانگین متحرک مورد نظر خود را نشان می‌دهند. هر چه دوره زمانی کوتاه‌تری را انتخاب کنیم، نقاط ورود و خروج بیشتری را خواهیم داشت. این به نکته مهمی اشاره دارد و در تحلیل دوره‌ای همواره باید مورد توجه قرار بگیرد.

ما در اینجا از یک استراتژی صرفا خرید برای بیت کوین استفاده کردیم و تنها از یک اندیکاتور هم استفاده کردیم، که در دوره‌های مختلفی آن را تنظیم کرده بودیم.

این اندیکاتور باید سخت‌گیرانه اعمال شود و از قوانین آن تبعیت شود. این بخش اول از این استراتژی بود و در بخش دوم به بیان جزئیات بیشتری در این خصوص خواهیم پرداخت. نظر شما چیست؟ آیا این استراتژی را می‌پسندید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

صرافی کیان کریپتو

صرافی کیان کریپتو نخستین بازار حرفه‌ای یا اصطلاحاً Exchange Market برای مبادله دارایی‌های دیجیتال و رمزارزهای بیت‌کوین، اتریوم، ریپل، لایت‌کوین، بیت‌کوین کش و تتر با پول رایج ایران (ریال) است.

هدف گروه صرافی کیان کریپتو فراهم نمودن بستری امن، سریع و آسان جهت تبادل مستقیم بین خریداران و فروشندگان است. این بستر به عنوان واسطه ای میان خریداران و فروشندگان، امنیت معاملات و وصول دارایی های مبادله شده را تضمین می‌کند.

صرافی کیان کریپتو با کمک تیم پویای خود همواره می‌کوشد جدیدترین قابلیت‌ها و ویژگی‌ها را همگام با بازارهای جهانی در اختیار کاربران عزیز ایرانی قرار دهد , در راستای کاهش ریسک های سرمایه گذاری،مسیرهای روشنی را نموده و تمامی توان خود را برای اعتلای هرچه بیشتر بازار ارزهای دیجیتال در ایران بکار گیرد.