سود ۱ میلیارد دلاری شرکت تسلا از خرید بیت کوین !!!

سود-1-میلیارد-دلاری-شرکت-تسلا-کیان-کریپ

شرکت خودروسازی تسلا در پاسخ اخیر خود به گزارش کمیسیون SEC فاش کرد که ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین خریداری کرده است. هنوز مشخص نیست که میانگین قیمت خرید و تعداد بیت کوین‌های خریداری‌شده توسط شرکت تسلا چه مقدار است.

تسلا در بخشی از سیاست‌های خود پیش‌بینی می‌کند که قابلیت خرید محصولات خود با بیت کوین را به مشتریان ارائه دهد. برخلاف بسیاری از برنامه‌های دیگر تسلا ، بیت کوین‌هایی که تسلا دریافت می‌کند لزوما بلافاصله نقد نمی‌شود و احتمالا به سرمایه ذخیره‌شده این شرکت اضافه شود.

علاوه بر بیت کوین ، سیاست سرمایه‌گذاری جدید تسلا ، خرید etf ها و شمش‌های طلا را نیز امکان‌پذیر می‌سازد.

در بیانیه تسلا آمده است:

در ماه ژانویه ۲۰۲۱ ، ما سیاست سرمایه‌گذاری خود را به‌روز کردیم تا انعطاف‌پذیری بیشتری در به حداکثر رساندن کسب سود داشته باشیم. به عنوان بخشی از سیاست خود که به تایید کمیته حسابرسی متشکل از اعضای هیات مدیره رسیده است، بخشی از سرمایه خود را در دارایی‌هایی نظیر ارزهای دیجیتال، ETF های طلا و سایر دارایی‌های سرمایه‌گذاری می‌کنیم. بنابراین، تحت سیاست جدید، مجموعا ۱.۵ میلیارد دلار در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده‌ایم و به حفظ ارزهای دیجیتال به صورت موقتی و بلندمدت خواهیم پرداخت.

سود ۱ میلیارد دلاری شرکت تسلا از سرمایه گذاری در ارز دیجیتال بیت کوین !!!

بنا به گزارش منتشر شده شرکت خودروسازی تسلا از سرمایه‌گذاری اخیر خود در ارز دیجیتال بیت کوین حدود ۱ میلیارد دلار سود کسب کرده است.

یکی از تحلیل‌گران شرکت سرمایه‌گزاری ودبوش سکیوریتی مستقر در آمریکا ، پس از بررسی‌های خود مدعی شده است شرکت تسلا از سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری خود بیش از ۱۱ میلیارد دلار سود کسب کرده است. دنیل ایواس روز شنبه در بخش خبری شبکه CNBC درباره سود تسلا گزارشی منتشر کرده است. ایواس گفت:

در پی روند صعودی بیت کوین و ارزش بازار ۱ تریلیون دلاری آن ، سود حاصل از خرید ارز دیجیتال BTC شرکت تسلا بیش از فروش خودروهای هوشمند این شرکت در سال ۲۰۲۰ بوده است.

به نظر او این اقدام تسلا موجب تحریک سایر شرکت‌ها نیز می‌شود. او در این گزارش آورده است که با اینکه خرید بیت کوین برای تسلا یک حرکت جانبی به شمار می‌آید، با اینحال سرمایه‌گذاری اولیه خوبی بوده است و انتظار می‌رود سایر شرکت‌ها نیز از این ترند پیروی کنند. او در ادامه آورده است :

به دلیل مسائل مربوط به قانون‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال ، انتظار می‌رود که کمتر از ۵٪ از سایر شرکت‌ها و سازمان‌ها این مسیر را طی کنند. این روند در ابتدای سال ۲۰۲۱ پذیرش گسترده‌ای داشته است.

تسلا در ۸ فوریه اعلام کرد که سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری آنها به طور رسمی در کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ثبت شده است. با این حال هنوز مشخص نیست که این شرکت چه میزان بیت کوین را در اختیار دارد و در چه قیمتی آن را خریده است.

از آنجا که در ماه ژانویه قیمت BTC بین ۲۹۰۰۰ تا ۳۷۰۰۰ دلار قرار داشت ، تخمین زده می‌شود که هم‌اکنون تسلا بین ۴۰،۰۰۰ تا ۵۱۰۰۰ بیت کوین در اختیار داشته باشد. در زمان نگارش این مقاله و بر اساس اطلاعات سایت Coinmarketcap قیمت این ارز دیجیتال برابر ۵۵،۲۹۳ دلار است.

در اواخر ماه ژانویه تسلا گزارش سالانه درآمد خود را منتشر کرد. در این گزارش آمده است که سود این شرکت در سال ۲۰۲۰ معادل ۷۲۱ میلیون دلار بوده است.