قوانین و مقررات کیان کریپتو

سایت صرافی کیان کریپتو علاوه بر آموزش و ارائه اطلاعات مفید به کاربران در حوزه خرید و فروش انواع ارزهای دیجیتال نیز فعالیت داشته و در راستای کاهش ریسک های سرمایه گذاری،مسیرهای روشنی را ترسیم کرده و تمامی توان خود را برای اعتلای هرچه بیشتر بازار ارزهای دیجیتال در ایران و جهان بکار می گیرد.

این متن قوانین و قرارداد بین سایت صرافی اینترنتی کیان کریپتو و هر کاربری است به نحوی از خدمات مختلف سایت استفاده می کند. در این قرارداد حقوق سایت صرافی کیان کریپتو و شرایط استفاده از آن و حقوق کاربر قید شده است.

کاربران موظفند قبل از ثبت‌نام تمامی مفاد این تعهدنامه را مطالعه نموده و صرفا در صورت پذیرش آن اقدام به ثبت نام و خرید و فروش ارزهای دیجیتال نمایند.

تعاریف و واژگان:

 • کیان کریپتو سایت اینترنتی می باشد که تحت همین دامنه kiancrypto.com از طریق اینترنت قابل دسترس می باشد. این سایت برای تمام کاربران تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران هستند و از کلیه ی قوانین جمهوری اسلامی ایران تبعیت مینماید.
 • کاربر کسی است که بنابه اراده ی خود پس از پذیرش قوانین و مقررات از سایت صرافی کیان کریپتو بازدید و بدون هیچ گونه اجبار از خدمات این سایت استفاده می کند.
 • ارز الکترونیکی مانند لایت کوین – بیت کوین کش – ریپل – بیت کوین-اتریوم و… یک ابزار مالی بدون بهره است که مورد خرید فروش قرار می گیرد و از آن می توان در سایت های پذیرنده به عنوان یک حواله ی پولی یا ژتون ارزش دار استفاده کرد.
 • ارز الکترونیکی مورد قبول آنهایی است که در سایت صرافی کیان کریپتو لیست شده و مورد پذیرش صرافی کیان کریپتو برای خرید و فروش می باشد.پرداخت وجه عبارت است از انتقال وجه – ریالی یا دلار – یا به صورت معادل ارز الکترونیکی از پرداخت کننده ی وجه به گیرنده ی وجه.
 • روش پرداخت عبارت است از هر روشی که برای انتقال وجه در صرافی کیان کریپتو مجاز شمرده شده است. پرداخت می تواند توسط ارز الکترونیکی یا انتقال بانکی حضوری یا اینترنتی یا توسط کارتهای شتابی از درگاه بانکی صرافی کیان کریپتو و یا انتقال بین المللی بانکی از طریق سوییفت و یا در خرید های حضوری به وسیله کارتخوان یا سایر روش های پرداخت باشد.

صرافی کیان کریپتو خدمات زیر را برای کاربران فراهم ساخته است:

 • فروش رمز ارزبه کاربر و دریافت مبلغ معینی وجه پول رایج از وی.
 • خرید رمز ارز از کاربر و پرداخت مبلغ معینی وجه رایج به وی.
 • کیف پول سرد انواع ارزهای دیجیتال
 • صرافی کیان کریپتو خدمات خود را برای هر ارز الکترونیکی که در سایت لیست شده است و ممکن است طبق شرایط مختلف و به دلخواه صرافی کیان کریپتو تغییر نماید به هر کاربر که بخواهد و منع قانونی نداشته باشد ارائه می کند.

قوانین عمومی

 • توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های صرافی کیان کریپتو منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است.
 • در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های صرافی کیان کریپتو تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.
  تعریف مشتری یا کاربر
  مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده است، به ثبت سفارش یا هرگونه استفاده از خدمات صرافی کیان کریپتو اقدام کند.
 • استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلا مانع است.
  سو استفاده از نام و برند KianCrypto به هر نحو  دارای پیگرد قانونی خواهد بود
  تمام مسئولیت هرگونه سرمایه گذاری در سایت ها و شبکه های مختلف که بصورت مستقیم و یا غیر مستقیم در سایت معرفی می شوند به عهده کاربر بوده و صرافی کیان کریپتو تعهدی نخواهد داشت.
  تمامی فعالیت های این سایت منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد و هر زمانی قانون جدید مرتبط با این نوع فعالیت وضع شود ، صرافی کیان کریپتو تابع آن خواهد بود .
 • کاربران سایت می‌پذیرند که کلیه‌ی فعالیت‌های آن‌ها در صرافی کیان کریپتو در چارچوب قوانین جمهوری اسلامی بوده و هیچ گونه فعالیتی خارج از این چارچوب انجام نخواهند داد.
 • هر گونه اقدامی از سوی کاربر که منجر به ورود خسارت به شهرت، اعتبار و دارایی‌های صرافی کیان کیان کریپتو و شرکت کیان پترولیوم شود تخلف از شرایط قراردادی و قانونی تلقی خواهد گردید و شرکت کیان پترولیوم و صرافی کیان کریپتو این حق را برای خود محفوظ می‌داند که حساب کاربر را مسدود کند و در صورت نیاز، علیه شخص اقدام قانونی انجام دهد و خسارت و حقوق قانونی خود را مطالبه کند.
 • احراز هویت برای استفاده از خدمات صرافی کیان کریپتو ضروری بوده و کاربران موظفند اطلاعات صحیح خود را بارگزاری نمایند. بدیهی است در صورت وجود هرگونه تخلف در احراز هویت، مسئولیت به عهده‌ی فرد متخلف بوده و صرافی کیان کریپتو حق توقف ارائه خدمات به کاربر مذبور و ارجاع موارد تخلف به مراجع ذی صلاح را خواهد داشت. صرافی کیان کریپتو خود را ملزم به حفظ اطلاعات شخصی کاربران خود می‌داند.
 • کاربران صرافی کیان کریپتو تعهد می دهند که از خدمات سایت کیان کریپتو تنها برای خود استفاده نموده و مسئولیت استفاده از خدمات صرافی کیان کریپتو برای فرد غیر که فرآیند احراز هویت را طی نکرده باشد به عهده کاربر خواهد بود.
 • به دلیل جلوگیری از کلاهبرداری و با توجه به تکلیف قانونی که قانون تجارت الکترونیک بر عهده فروشندگان خدمات فضای مجازی قرار داده خریداران ملزم به همکاری با وب سایت صرافی کیان کریپتو در جهت احراز هویت دقیق هستند و در صورت هرگونه استنکاف حساب کاربری آنها توقیف و به مراجع قضایی معرفی می گردند.
 • صرافی کیان کریپتو این اجازه را دارد در صورتی که پس از ثبت سفارش کاربر با توجه به شرایط موجود و دستورالعمل پلیس فتا نیاز به ارسال تعهد نامه باشد سفارش را تا زمان ارسال تعهد نامه توسط کاربر نزد خود نگه دارد .
 • صرافی کیان کریپتو هیچگونه اجازه دخل و تصرف در مبلغ سفارش با شرایط اعلام شده در بند قبل را نداشته و تنها در صورت اعلام مراجع قضایی و ذیربط همکاری لازم را انجام خواهد داد . ضمنا در صورتی که کاربر به مدت یک هفته پس از ثبت سفارش همکاری لازم را با صرافی کیان کریپتو انجام ندهد پس از کسر ۵ درصد از مبلغ سفارش ،الباقی مبلغ  مسدود شده وتا زمان دستور مراجع قضایی نزد صرافی کیان کریپتو نگهداری میشود .
 • با استفاده از خدمات صرافی کیان کریپتو  کاربران (خریداران) می‌پذیرند و موظف می‌باشند که از این خدمات برای انجام هیچ فعالیت غیر‌قانونی طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران یا خلاف شرع یا مخالف با عرف جامعه استفاده نکنند. و در صورت مشاهده موارد غیر قانونی همه مسئولیت های ناشی از اعمال غیر قانونی با کاربران است و وب سایت صرافی کیان کریپتو هیچ گونه مسئولیتی را در قبال استفاده نادرست خریداران ارز های الکترونیک را ندارد و در صورتی که صرافی کیان کریپتو آگاه گردد خریدار خدمات خریداری شده را در وب سایت های غیر قانونی علی الخصوص سایت های قمار و شرط بندی و از این دست وب سایت ها استفاده می می کند می تواند حساب کاربری فرد مجرم و خاطی را مسدود و وی را به محاکم صالحه قانونی معرفی نماید .
 • کاربران متعهد می‌شوند هیچ‌گاه از خدمات صرافی کیان کریپتو به صورتی که به وب سایت و مدیریت آن صدمه‌ای وارد کند استفاده نکنند. در صورتی که کاربران نسبت به سوءاستفاده از امکانات فراهم شده در خدمات صرافی کیان کریپتو در جهت منافع شخصی و یا آسیب اعم از مادی و یا معنوی (کپی رایت خدمات و جزوات شرکت) به منافع وب سایت اقدام نمایند، وب سایت ضمن داشتن حق قطع خدمات و غیرفعال نمودن حساب کاربری، مجاز خواهد بود با مراجعه به مراجع قضایی و یا سایر مراجع ذیصلاح قانونی نسبت به مطالبه جبران خسارات وارده اقدام نماید.
 • رفتارهای مختلف از قبیل جمع آوری و استفاده‌ی غیر مجاز از اطلاعات کاربران، استفاده از خدمات برای اهداف تجاری (بدون امضاء قرارداد استفاده تجاری با صرافی کیان کریپتو)، نشر اطلاعات برخلاف قوانین و مقررات، انتقال اطلاعات حساب‌ها و یا قرض دادن آنها (استفاده از حساب اجاره ای) و ارائه‌ی خدمات جانبی ممنوع خواهد بود.
 • لطفا در ارسال آدرس والت به هنگام سفارش تمام دقت لازم را داشته باشید. صرافی کیان کریپتو هیچ گونه مسئولیتی را پس از ارسال به والت اعلام شده از طرف کاربر برعهده نمی گیرد و تمام موارد بر عهده خود کاربر می باشد.ضمنا دقت نمایید از والت های معتبر استفاده نمایید.
 • در صورتی که به دلایلی مانند اشتباه بودن ولت، عدم ارسال کیف پول، عدم ارسال تعهدنامه، عدم ثبت کارت بانکی، خرید با کارت سایرین و هر دلیلی که منشا آن خود کاربر باشد سفارش تایید و ارسال نشد، صرافی کیان کریپتو  به مدت یک هفته سفارش را معلق و سپس با کسر یک درصد کارمزد از مبلغ کل،  آن سفارش را لغو می نماید.
 • تلاش ما ارائه‌ی خدمات به صورت ۲۴ ساعته در طول شبانه روز خواهد بود اما صرافی کیان کریپتو با تمام امکانات خود از جمله مرکز تماس ۱۶ ساعته(۹ صبح لغایت ۱۲ شب) و پشتیبانی آنلاین برای همراهی مشتریان گرامی آماده است ولیکن در صورت وقوع حادثه‌ای از قبیل تعلیق خدمات به علت اقدام غیر قانونی کاربران یا اشخاص ثالث، یا وقوع خطا در خدمات، مشکل را مرتفع و ارائه‌ی خدمات را از سر می‌گیریم و واحد رسیدگی به شکایات تمامی تلاش خود را جهت رضایت کاربران، رفع اختلافات ایجاد شده در زمان ارائه و استفاده از خدمات وب سایت صرافی کیان کریپتو و ایجاد صلح و سازش فی مابین آنها می‌کند.
 • کلیه فعالیت های این مجموعه در حوزه پولهای الکترونیک بوده و هیچ گونه ارتباطی با ارز فیزیکی، اسکناس یا حواله نداردو اساساً خدمات مربوط به صرافی را ارایه نمی نماید .
 • این مجموعه در حال حاضر تحت هیچ شرایطی در حوزه فعالیت مرتبط با خدمات پرداخت ها از جمله خرید و فروش و اعلام نرخ ارز فیزیکی(اسکناس یا حواله و …) ورود پیدا نکرده است.
 • در مورد رمزارزهایی مانند بیت کوین، صادره کننده‌ای وجود ندارد و  لذا رمز ارزهایی مانند بیت کوین می‌تواند در کشورهای مختلف دارای ارزش های متفاوتی باشد. بنابراین، توجه داشته باشید رمز ارزها، عموماً و برخلاف واحدهای پولی سنتی (فیات)، دارای ریسک ذاتی هستند.
 • با توجه به قانون تجارت الکترونیک مصوب سال ۱۳۸۲ الزامات خرید و فروش وب سایت صرافی کیان کریپتو و قرارداد فروش به ایمیل خریدار ارسال خواهد شد که در این صورت حکم ابلاغ و امضا قانونی قرارداد را دارد و قابل استناد در محاکم صالحه قانونیست.

قوانین واریز و برداشت

 • شماره حساب اعلام شده به سایت و همچنین آدرس کیف پول ها جهت برداشت رمزارز نیز می بایست متعلق به کاربر بوده و کاربران مجاز به دادن آدرس کیف پول متعلق به اشخاص دیگر نیستند.
 • توجه داشته باشید فقط از طریق کارت های بانکی ثبت شده می توانید برای خرید استفاده کنید ، در صورت خرید از کارت  ثبت نشده ممکن است بازگشت ریال به کارت مبدا  بین ۲۴ ساعت و تا ۷۲ ساعت کاری به طول بکشد تا به کارت شتابی که از ان پرداخت شده برگشت بخورد.
 • واریز وجه به حساب سایت کیان کریپتو توسط شخص ثالث طبق قوانین بانک مرکزی ممنوع میباشد، لذا واریز کننده وجه ریالی و درخواست کننده سفارش باید یکسان باشند. معادل ریالی در هنگام واریز وجه به حساب سایت کیان کریپتو باید از حساب شخص متقاضی (کاربر عضو و احراز شده در سایت) حواله شود و در صورت نقدی بودن وجه واریزی، باید در فیش مربوطه نام واریز کننده، همان نام کاربر احراز شده در سایت کیان کریپتو باشد. بدیهی است در غیر این صورت به درخواست حواله مذکور ترتیب اثر داده نخواهد شد.
 • واریز وجه از طریق حساب مشترک ممنوع است.
 • وجه لزوما بایستی از حساب کاربر احرازهویت شده در کیان کریپتو بحساب بانکی شرکت کیان پترولیوم  واریز شود. از واگذاری چک دیگران به بانک جهت واریز بحساب کیان کریپتو(بدون گردش در حساب خود)، خودداری نمایید (مطابق بند قبل )
 • با توجه به اینکه شرکت کیان پترولیوم در اکثر بانک ها حساب دارد از پایا و ساتنای بی جهت خودداری فرمائید زیرا دراین صورت ممکن است انتقال وجه ۲۴ ساعت کاری به طول انجامد.
 • فیش های واریزی که فاقد اطلاعات لازم و مشکل دار هستند قابلیت ثبت در حساب مشتری ندارند .
 • قرار دادن حساب کاربری خود در اختیار اشخاص دیگر درصورت محرز شدن , موجب اخراج کاربر از سایت می شود و عواقب ناشی این امر بر عهده کاربر می باشد.
 • در صورت ثبت نادرست حساب گیرنده و یا عدم اطمینان از سمت گیرنده , کبان کریپتو هیچ گونه مسئولیتی را در این راستا نمی پذیرد.
 • پس از اتمام خرید محصول , محل و مکان و زمان و نحوه استفاده از محصول بر عهده کاربر می باشد.
 • کاربران صرافی کیان کریپتو اذغان می‌دارند که از ریسک‌های مربوط به سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال مطلع بوده و با علم به این موضوع اقدام به سرمایه‌گذاری و تبادل می‌نمایند.
 • کیان کریپتو به عنوان بازار آنلاین تبادل ارزهای دیجیتال، هیچ گونه مسئولیتی در قبال نحوه‌ی معاملات کاربران و سود و زیان حاصل از آن ندارد.
 • هرگونه سهل انگاری کاربران در حفظ اطلاعات امنیتی از جمله گذرواژه کاربر، به عهده‌ی شخص کاربر بوده و صرافی کیان کریپتو هیچ مسئولیتی به عهده نخواهد داشت. اکیداً توصیه می شود از گذرواژه پیچیده و امن و کد شناسایی دوعاملی استفاده شود.
 • صرافی کیان کریپتو  این اطمینان را می‌دهد که دارایی‌های کاربران را نزد خود به امانت و به بهترین شکل و با بالاترین استانداردهای امنیتی ممکن، حفظ نماید. در صورت بروز هرگونه مشکل امنیتی، صرافی کیان کریپتو متعهد به جبران خسارت خواهد بود.
 • در صورت تمایل برای برداشت ارزهای دیجیتال، مسئولیت ارائه‌ی آدرس صحیح کیف پول به عهده‌ی کاربر خواهد بود.
 • در صورت بروز هر گونه مشکل اعم از اشتباه در ورود آدرس صحیح، نقص آدرس، مشکلات کیف پول مقصد و بلوکه شدن دارایی‌های کاربران در کیف پول مقصد، هیچ گونه مسئولیتی به عهده ی کیان کریپتو نخواهد بود.
 • برداشت های ریالی برای تمامی حساب ها، در قالب پایا و به شرح زیر انجام خواهد شد:
  در صورت ثبت درخواست تا قبل از ساعت ۱۴:۳۰، واریزی در سیکل پایا در ساعت ۱۶ انجام خواهد شد.
  در صورت ثبت درخواست بین ساعات ۱۴:۳۰ تا ۲۲، واریزی در سیکل پایا در ساعت ۴ صبح روز کاری بعد خواهد بود.
  سیکل‌های پایا تنها در روزهای کاری انجام خواهد شد و در روزهای تعطیل انجام نمی شود .
  تسویه در برخی بانک‌ها ممکن است با زمان اشاره شده تفاوت داشته باشد.
 • درخواست برداشت ریال از حساب کاربری در سریع‌ترین زمان ممکن پس از ثبت، بررسی خواهد شد. زمان واریز پول به حساب کاربران بر اساس محدودیت‌های انتقال وجه بین بانکی، متفاوت خواهد بود. برای اطلاعات بیش‌تر، به قوانین انتقال وجه بین بانکی ( پایا ، ساتنا ) مراجعه فرمایید.
 • کاربر می‌پذیرد که به جز در موارد مورد تعهد صرافی کیان کریپتو، حق هیچ گونه داعیه، طلب و شکایت از سایت کیان کریپتو، مدیران، کارمندان و افراد مرتبط با این سایت را نخواهد داشت.
 • اگر صرافی کیان کریپتو تحت هر عنوان اشتباهاً یا من غیر حق، وجوه یا رمزارزی را به حساب کاربر منظور یا در محاسبات خود هر نوع اشتباهی نماید، هر زمان مجاز و مختار است راساً و مستقلاً و بدون انجام هیچ گونه تشریفات اداری و قضائی و دریافت اجازه کتبی از متعهد (صاحب حساب) در رفع اشتباه و برداشت از حساب‌های وی اقدام نماید و تشخیص صرافی کیان کریپتو نسبت به وقوع اشتباه یا پرداخت بدون حق و لزوم برداشت از حساب معتبر خواهد بود و کاربر حق هرگونه اعتراض و ادعایی را در خصوص نحوه عملکرد کیان کریپتو از هر جهت از خود ساقط می نماید.
 • در صورت بروز هرگونه مشکل یا ابهام در هر یک از معاملات، کیان کریپتو حق دارد مستقلاً آن معامله را ابطال و دارایی‌های هر یک از طرفین را به حساب خودشان عودت دهد.
 • بدیهی است که در صورتی که اشکال از سمت سایت صرافی کیان کریپتو باشد، موظف خواهد بود که جبران خسارت نماید و  وجوه واریزی از طرف پرداخت کننده ظرف مدت ۳ روز کاری به همان حسابی که وجه پرداخت شده است عودت خواهد شد و در غیراین صورت کاربر حق هرگونه اعتراض و ادعایی را در خصوص نحوه عملکرد صرافی کیان کریپتو از هر جهت از خود ساقط می‌نماید.
 • کلیه سفارشات در صورت تکمیل بودن تمامی مدارک کاربر ، بین ۳۰ دقیقه تا ۱ ساعت پس از بررسی نهایی انجام میشود.در هنگام فروش به صرافی کیان کریپتو،  در هر ساعتی از ۲۴ ساعت شبانه روز، چنانچه ارز ارسالی در کمتر از ۳۰ دقیقه اختلاف از زمان ثبت درخواست فروش به کیف پول صرافی کیان کریپتو برسد، نرخ فروش همان نرخی است که در فرم ثبت شده است. اما اگر زمان رسیدن ارز با زمان ثبت درخواست بیش از ۳۰ دقیقه اختلاف داشته باشد، نرخ لحظه دریافت ارز به کیف پول صرافی کیان کریپتو محاسبه می گردد.
 • کارمزد واریز ریال صفر است.
  کارمزد برداشت ریال به دلیل هزینه‌های بانکی و درگاه یک درصد از مبلغ هر تراکنش تا سقف ۴,۰۰۰ تومان به عنوان کارمزد کسر می گردد.

هزینه‌ها و کارمزدها

قوانین مربوط به اجزای کارکردی

 • سایت صرافی کیان کریپتو شامل اجزای کارکردی و قابلیت‌های مختلفی است که هر یک طبق قوانین و ملاحظات اطلاع‌رسانی شده برای آن‌ها مدیریت می‌شوند. برای اطلاع از این قوانین به کانال تلگرام کیان کریپتو و صفحه مربوط به پرسش و پاسخ مراجعه نمایید.

فرآیند تایید هویت

به منظور پیروی از قوانین ضد پول‌شویی، نیاز است تمام کاربران نسبت به تایید هویت خود اقدام کنند. تایید هویت در پنج مرحله با ارائه مدارک مربوطه صورت می‌گیرد.

 • تایید شماره تلفن همراه: با وارد نمودن شماره موبایل، یک کد تایید به آن ارسال خواهد شد، با وارد نمودن کد در سایت کیان کریپتو موبایل شما مورد تایید قرار خواهد گرفت. در وارد نمودن شماره موبایل دقت نمایید زیرا یکی از راه‌های ارتباطی ما با شما در هنگام بروز مشکل همین خواهد بود.
 • تایید کارت ملی: در این مرحله با آپلود نمودن یک عکس با کیفیت از کارت ملی، شماره ملی شما تایید خواهد شد.
 • تایید کارت بانکی: در این مرحله شماره کارت بانکی خود را وارد می‌کنید. دقت کنید نام دارنده کارت بانکی باید با تصویر کارت ملی ارسال شده مطابقت داشته باشد.
 • تایید حساب بانکی: در این مرحله شماره شبای حساب خود را وارد می‌کنید. دقت کنید نام دارنده حساب باید با تصویر کارت ملی ارسال شده مطابقت داشته باشد.
 • تأیید تلفن ثابت و آدرس: در این مرحله مدارک ارائه شده، توسط کارشناسان احراز هویت صرافی کیان کریپتو بررسی و با تلفن ثابت تماس حاصل می‌شود.
 • تأیید سلفی: به منظور ارتقاء سطح کاربری ارائه سلفی مطابق با الگوی تعیین شده، الزامیست.

سیاست‏‌های رعایت حریم شخصی

صرافی کیان کریپتو به اطلاعات خصوصی اشخاصى که از خدمات سایت استفاده می‏‌کنند، احترام گذاشته و از آن محافظت می‏‌کند.
سایت صرافی کیان کریپتو متعهد می‏‌شود در حد توان از حریم شخصی شما دفاع کند و در این راستا، تکنولوژی مورد نیاز برای هرچه مطمئن‏‌تر و امن‏‌تر شدن استفاده شما از سایت را، توسعه دهد.

در واقع با استفاده از سایت صرافی کیان کریپتو ، شما رضایت و موافقت خود را از این سیاست ها نشان می‏‌دهید.