هشدار نظارتی ژاپن به صرافی بایننس درباره فعالیت های بدون مجوز بایننس.

هشدار-نظارتی-ژاپن-به-صرافی-بایننس

Binance آخرین پلتفرمی است که از نهاد نظارت مالی ژاپن برای فعالیت بدون مجوز در این کشور اخطاریه دریافت می کند.

نهاد نظارتی مالی در ژاپن یک بار دیگر در خصوص فعالیت‌های بدون مجوز صرافی Binance در این کشور هشدار داد.

کالین وو (Colin Wu) خبر نگار حوزه ارزهای دیجیتال در توییت اخیر خود عنوان کرده است که در روز جمعه ، آژانس خدمات مالی ژاپن (FSA) بار دیگر به صرافی بایننس اخطار داده است و این شرکت را به ارائه خدمات ارز دیجیتال در کشور بدون مجوز متهم کرد. این آژانس همچنین اخطار مشابهی را برای پلتفرم معاملات مشتقات بای بیت (Bybit) در ماه گذشته صادر کرد.

مطلب پیشنهادی : آموزش کامل ثبت نام در صرافی بایننس (Binance)

ممنوعیت ارزهای دیجیتال در چین

پس از ممنوعیت سال ۲۰۱۷ معاملات ارزهای دیجیتال در چین ، بایننس و بسیاری دیگر از صرافی های ارزدیجیتال چینی به ژاپن منتقل شدند.

ممنوعیت ارزهای دیجیتال در پی چند فقره هک و اتفاقات ناشی از ضعف مدیریت تیم‌های کریپتویی به‌خصوص صرافی‌های رمزارز صورت گرفت. اتفاقی که برای Mt.Gox در سال ۲۰۱۴ افتاد یکی از بزرگ‌ترین آنها بود. در گزارشی دیگر آمده است بیش از ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه در نیمه اول سال ۲۰۱۸ هک شده است.

این اخطار دومین هشدار به صرافی Binance از سوی آژانس FSA ژاپن است. اولین اخطار در سال ۲۰۱۸ صادر شد که پس از آن بایننس فعالیت‌های خود را به مالتا منتقل کرد.

این صرافی همچنین در ماه‌های اخیر ، با مشکلات دیگری از سوی قانون‌گذاران مالی روبه‌رو شده است. در آوریل ۲۰۲۱ ، سازمان جهانی اداره امور مالی (قانون‌گذار مستقل بین‌المللی واقع در انگلستان)، نسبت به راه‌اندازی بازار معاملات سهام توکنیزه شده در صرافی Binance ، ابراز نگرانی کرد. این نهاد قانون‌گذار ، نگرانی خود را نسبت به این موضوع که آیا سهام عرضه‌شده در بایننس اوراق بهادار محسوب می‌شوند یا خیر ، اعلام کرده بود.

سال ۲۰۲۰ ، گزارش شد که مقامات مالت نیز اظهار داشتند که هیچ مجوزی برای بایننس صادر نکرده اند ، و اضافه کردند که این صرافی هیچ ارتباطی با این کشور ندارد ، نه از نظر جغرافیایی و نه در مسائل قانونی.

اندکی پس از آن ، (FSA) ژاپن را به اولین کشور در زمینه توسعه قوانین کریپتو تبدیل کرد ، که علاوه بر سایر الزامات ، ثبت اجباری و صدور مجوز برای پلتفرم هایی که می خواهند در این کشور فعالیت کنند را آغاز کرد.

چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao) مدیر و بنیانگذار بایننس اظهار داشت که بایننس “در دنیای بلاکچین” کار می کند و از نقاط مختلف کره زمین کار می کند. با این حال ، وی افزود که بایننس با قوانین هر کشوری که در آن فعالیت می کند مطابقت دارد.

از سوی دیگر بایننس برای هماهنگی با واحدهای نظارتی و قانون‌گذار سخت در تلاش است. این شرکت در ماه آپریل برایان بوکس (Brian Books) مسئول سابق نظارت بر ارز در آژانس نظارتی آمریکا را به عنوان مدیر سایت Binance.us منصوب کرد.

سخنگوی Binance به Cointelegraph گفت که این صرافی “در حال حاضر در ژاپن عملیات مبادله ای انجام نمی دهد و همچنین ما به طور فعالانه از کاربران ژاپنی درخواست نمی کنیم” ، افزود که در مورد موارد نظارتی توضیحی نمی دهد. آنها گفتند :

“آنچه می توانیم بگوییم این است که ما در کار با نهادهای نظارتی یک رویکرد مشترک را در پیش می گیریم و تعهدات مربوط به انطباق را بسیار جدی می گیریم. ما فعالانه در جریان تغییر سیاست ها و قوانین در این فضای جدید هستیم. “

معاملات بایننس نیز در ماه آوریل مورد توجه  محافظ های نظارتی اوراق بهادار آلمان و انگلیس قرار گرفت. در سپتامبر ۲۰۲۰ ، گروه ویژه اقدام مالی صلاحیت Binance را به عنوان نشانه ای از مبادله رمزنگاری توصیف کرد که به دنبال جلوگیری از مقررات است.