ایلان ماسک هیچ کدام از بیت‌کوین هایش را نفروخته است !!

Tesla-Bitcoin-KianCrypto

تسلا روز دوشنبه اعلام کرد که ۲۳ میلیون دلار در ارتباط با بیت کوین باعث کاهش درآمد عملیاتی سه ماهه آن شده است.

در گزارش اخیر درآمد شرکت تسلا آمده است این شرکت در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ هیچگونه خرید یا فروش رمز ارز نداشته است. با این حال ۲۳ میلیون دلار از ارزش دارایی‌های بیت کوین این شرکت کاسته شده است.

تسلا و خرید خودرو با ارز دیجیتال 

بعد از اینکه ایلان ماسک مدیرعامل این شرکت درباره اینکه آیا تسلا ارز دیجیتالی را برای خرید خودرو قبول می کند یا خیر ؟  شرکت خودروساز تسلا تنها یک بار به بیت کوین و دیگر رمز ارز ها اشاره کرد. این موضوع اصلاً در کنفرانس مدیر عامل تسلا با سرمایه گذاران و تحلیلگران مطرح نشد.

به نقل از کوین‌تلگراف ، شرکت سازنده خودروهای برقی و انرژی پاک تسلا گزارش داده است که در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ ، ۱,۱۴ میلیارد دلار درآمد خالص داشته است.

در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۱ ، رکورد جدید و قابل توجهی را ثبت کردیم. ما بیش از ۲۰۰,۰۰۰ خودرو تولید و تحویل مشتری داده‌ایم و سود عملیاتی ۱۱ درصد را ثبت کرده‌ایم و برای اولین بار ، درآمد خالص GAAP ما بیش از یک میلیارد دلار شده است.

 

در ماه فوریه ، تسلا از خرید ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین – بیش از کل بودجه تحقیق و توسعه سه ماهه خود – خبر داد و گفت که ممکن است به سرمایه گذاری در ارزهای رمزنگاری شده ادامه دهد. بر اساس افزایش بیت کوین در سه ماهه اول ، این شرکت تا پایان ماه مارس اعلام کرد که سرمایه گذاری آن ۲.۴۸ میلیارد دلار است .

تسلا سود خالص ۱۰۱ میلیون دلاری از فروش بیت کوین را در سه ماهه اول گزارش کرد و بیان کرده است که بخشی از مجموع درآمد این شرکت با رشد هزینه‌های عملیاتی و ضرر ۲۳ میلیون دلاری از بیت کوین کاهش یافته است.

از آنجایی که شرکت تسلا، بیت کوین‌های خود را به عنوان دارایی غیرقابل فروش نگه می‌دارد ، قوانین حسابداری خاطرنشان می‌سازد با کاهش قیمت بیت کوین به کمتر از قیمت خرید ، این شرکت با ضرر مواجه خواهد شد.

 

Tesla-Bitcoin-KianCrypto

ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا در همایش مجازی The B Word شایعات مربوط به فروش دارایی بیت کوین توسط شرکت تسلا در آینده نزدیک را رد کرد و اذعان داشت که ممکن است پذیرش بیت کوین برای خرید خودروهای این شرکت را مجددا شروع کند.

ایلان ماسک هم‌چنین برای اولین بار اعلام کرد که شرکت SpaceX نیز بیت کوین در اختیار دارد و تاکید کرد که تسلا و SpaceX هیچگونه برنامه‌ای برای فروش بیت کوین ندارند. وی گفت:

ما دارایی بیت کوین خود را نمی‌فروشیم . نه من و نه شرکت SpaceX هیچکدام از بیت کوین‌های خود را نمی‌فروشیم.

مطلب پیشنهادی : آخرین اخبار از خرید ۱.۵ میلیارد دلار بیت کوین توسط تسلا